Ana SayfaGÖRÜNTÜLÜ HABERLERATIK SU SEKTÖRÜNE YENİ BİR FİRMA KATILDI

ATIK SU SEKTÖRÜNE YENİ BİR FİRMA KATILDI

Küresel akıllı su yönetimi çözümleri sağlayıcısı Metito, Türk kimyasal grubu Info’nun çoğunluk hissesini alarak Türkiye pazarına girdi.

46’dan fazla ülkede faaliyet gösteren Metito’nun İcra Kurulu Üyesi Fady Juez, Türkiye, uluslararası yatırımcılar için büyüme potansiyeli bakımından cazip bir pazardır ve Türk toplumuna hizmet etmeye ve buradaki varlığımızı tesis etmek üzere ilk adımımızı attığımız için heyecan duyuyoruz. Info Grubu ile olan sinerjik ortaklığımız, ülkemize ve komşularına olan bağlılığımızı gösteriyor, önümüzdeki yıllardaki varlığımızı daha da genişleterek yol boyunca birçok kilometre taşını koyacağız”dedi.

Dünyada 60 yıldan fazla bir süredir temiz ve güvenli su erişimini sağlamak için akıllı su yönetimi çözümleri sunan küresel sağlayıcı Metito, Türk kimya şirketi Info Grubu’nun çoğunluk hissesini aldı. 46’dan fazla ülkede faaliyet gösteren Metito, bu sayede Türkiye yerel pazarına ve bölgeye kaliteli hizmet sunabilecek. Metito İcra Kurulu Üyesi Fady Juez,“Türkiye, uluslararası yatırımcılar için büyüme potansiyeli bakımından cazip bir pazardır ve Türk toplumuna hizmet etmeye ve buradaki varlığımızı tesis etmek üzere ilk adımımızı attığımız için heyecan duyuyoruz. Küresel genişleme stratejimizi, sürdürülebilir sonuçlarla olumlu bir gelecek gördüğümüz pazarlarda kurguluyoruz. Info Grubu ile olan sinerjik ortaklığımız, ülkemize ve komşularına olan bağlılığımızı gösteriyor, önümüzdeki yıllardaki varlığımızı daha da genişleterek yol boyunca birçok kilometre taşını koyacağız”diye konuştu.

İnfo Grubu’nun Kurucu Ortağı Abdullah Uslu,küresel ekonomik krizin ülkemizde olan etkilerine rağmen, 46’yı aşkın ülkede 3000 proje gerçekleştirmiş büyük bir firma ile yapacağımız bu iş birliğinin geleceğe yönelik olarak Türkiye de hala ciddi ortaklıkların kurulduğuna büyük bir örnek olduğunu söyledi. Abdullah Uslu, şöyle konuştu:
“İnfo Grubu, 2005 yılında Sevgili Ortağım Hakan Öztanlılar ile beraber kurduğumuz su kimyasalları üreten ve Türkiye’nin tanınmış markalarına su kullanımı ve su geri kazanımı konusunda danışmanlık veren bir firmadır. Kurulduğumuz günden beri sistemlere yaptığımız kimyasal şartlandırmaların yanında, Türkiye ve dünyanın değeri olan suyu, tasarruf ettirmekle ilgili çalışmalar yaptık yapmaya devam ediyoruz. Müşterimizin kullanım alanlarına göre her müşterinin durumuna, yapısına ve işletme mantığına göre özel olarak yaptığımız sistemler ile geri kazanımda 10 milyon metreküpün üzerinde geri kazanım sağladık. İnfo Grubu olarak, iş ortağımıza yeni pazarlar sağlarken, 60 yıllık tecrübesi ışığında Metito’nun sahip olduğu teknoloji ve vizyonu ile, müşterilerimize daha verimli ve uzun soluklu hizmet sunmayı hedefliyoruz.”

14 yıldan fazla deneyime ve prestijli bir proje ve müşteri portfoyu listesine sahip, gelişmiş su arıtma teknolojileri ve su arıtma danışmanlığı alanında önde gelen yerel bir sağlayıcısı Info Grubu Genel Müdürü Recep Özgan, “Varlığı ve dünya çapında tecrübesi olan küresel bir çokuluslu Metito ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz. Bu, bir firma olarak bugüne kadar elde ettiğimiz başarının ve mevcut yeteneklerimizin ötesinde daha da rekabetçi olma yeteneğimizin bir kanıtıdır” dedi. Info Grubu’n yeni atanan Genel Müdürü Recep Özgan, sözlerini şöyle sürdürdü: “İnfo Grubu Türkiye pazarında, gıda, yiyecek-içecek, turizm ve diğer birçok değişik sanayi kollarından anahtar markaları kapsayan, takdire değer müşteri referanslarıyla çok önemli bir yere sahiptir. Metito’nun dünya çapındaki bilgi birikimi ve dünya standartlarındaki kalitesi ve Info Grubu’nun Türkiye pazarındaki yerel mevcudiyeti ile artık Info’yu pazarımızda büyüme ve rekabetçilikte bir üst seviyeye çıkarabileceğimizden eminim.”

“TÜRKİYE İLE BİRLİKTE BÜYÜYECEĞİZ”
Küresel bir akıllı su yönetimi çözümleri sağlayıcısı olan Metito’nun sürekli olarak yeni teknolojiler araştırarak, geliştirerek ve tanıtarak su sıkıntısı altındaki pazarlardaki sürdürülebilir projeler yoluyla köklü bir değişiklik sağladığını belirten Fady Juez, sözlerine şöyle devam etti:

“Metito, özellikle desalinasyon (tuzdan arındırma), atık su geri dönüşümü için yeni ve verimli su teknolojileri ve sistemleri geliştirmek ve üretmek için önemli yatırımlar yapıyor ve temiz enerjiye ve pozitif çevresel ayak izine odaklanan projeleri yeniden kullanıyor. Sürdürülebilirliği desteklemeye yönelik vizyonumuzu paylaşan örgüt ve kuruluşlarla sinerjik ortaklıklar kuruyoruz. Mitsubishi Corporation, Mitsubishi Heavy Industries ve IFC’nin en aktif üyeler arasında yer aldığı hissedarlık yapımız da bunu açıkça yansıtmaktadır. Önümüzdeki yıllarda Türk toplumuna hizmet etmek ve daha geniş bir bölgede büyütme çabalarında etkili bir rol oynamak için bunun gibi pek çok daha verimli ortaklıklar kurmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Info Grubu’nun eşsiz yerel bilgi birikimi ile Türkiye’nin ihtiyaçları, yasal düzenlemeleri ve pazar dinamiklerine ilişkin teknik dağarcığı düşünüldüğünde istikrarlı bir büyümenin yakalayacağına inancımız tamdır. Yerel mevcudiyet ve küresel bilgi birikimi bizim başarımızın formülüdür. Dolayısıyla, Türk halkına yakından daha iyi hizmet sağlayabileceğimize inanıyorum. Türkiye, artan nüfusu ve sürekli devam eden gelişimiyle daima fırsatlarla dolu ve heyecan verici bir pazardı, şimdi de öyle ve her zaman öyle olmaya devam edecektir.”

GÖZDEN KAÇIRMAYIN