Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
BAYRAMDA KURBAN ATIKLARI VE SU TASARRUFU UYARISI - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaÇEVRE VE SAĞLIKBAYRAMDA KURBAN ATIKLARI VE SU TASARRUFU UYARISI

BAYRAMDA KURBAN ATIKLARI VE SU TASARRUFU UYARISI

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, vatandaşları kurban atıkları ve su tasarrufu konusunda uyardı.

ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, Kurban Bayramı’nda vatandaşlardan atıklarını kanalizasyon ve dere yataklarına değil belediyelerin gösterdiği alanlara bırakmaları çağrısında bulundu.

Ankara’nın atık ve yağmur suyunu toplayarak arıtma tesislerine ileten kanalizasyon hatlarının atılan kurban atıkları ve çöpler nedeniyle tıkandığına dikkat çeken Öztürk, “Ne yazık ki bazı vatandaşlarımız kanalizasyon hatlarını çöplük gibi kullanıyor. Yağmur hatlarına atılan çöpler akışı engelleyerek kısa sürede tıkanmalara, kanal taşmalarına ve su baskınlarına neden oluyor” dedi.

Başkentlilere bayram boyunca suyu tasarruflu kullanmaları konusunda da uyarılarda bulunan ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, “Her bir damlası kıymetli olan suyumuzu kullanırken bugünü, yarınları ve komşularımızı düşünerek hareket etmeliyiz. Lütfen suyumuzu bilinçli tüketelim, tasarrufu ön planda tutalım” diye konuştu.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN