Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
EKOFEST'E 'ÇEVRE SORUNLARI' DAMGASINI VURDU - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaKÜLTÜREKOFEST'E 'ÇEVRE SORUNLARI' DAMGASINI VURDU

EKOFEST’E ‘ÇEVRE SORUNLARI’ DAMGASINI VURDU

Kazdağları eteklerindeki Altınoluk’ta düzenlenen Ekofest’te ana tema çevre sorunları oldu. Festivaşde, Kaz Dağları direnişi, kapitalizmin çevreye tahribatı ve çevre mücadeleleri konuşuldu.

Bu yıl beşincisi gerçekleştirilen Kaz Dağı Ekofest’te yapılan söyleşide Türkiye’deki ekoloji mücadelesi ve Kaz Dağları direnişi konuşuldu. Festival 21-24 Ağustos tarihleri arasında Altınoluk’a bağlı Narlı Köyü yakınlarındaki Darıdere Tabiat Parkı’nda gerçekleştirildi.

Festivalin üçüncü günü gerçekleştirilen Ekoloji mücadelesi söyleşisinde moderatörlüğü yapan Mehmet Akbulut, ekolojik yıkım ile kapitalist sistem arasındaki ilişkiye dikkat çekti.

Ekofest, her yıl Kaz Dağları yöresindeki bir çevre sorununa veya çözümüne odaklanıyor. 2014’te Mıhlı Çayı üzerinde yapılmak istenen Mıhlı Barajı’na, 2015’te “ormanların” önemine, 2017’de “toprak” konusuna, 2018 yılında “enerji” konusuna dikkat çeken Ekofest’in bu yılki teması ise “Gıda”. Festivalde konunun uzmanlarının sunumlarının yanı sıra, çeşitli atölye ve konserler her yıl ekolojistleri ve doğa severler bir araya getiriyor.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN