Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
KRAL YOLU SANAYİYE AÇILIYOR - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaÇEVRE VE EKONOMİKRAL YOLU SANAYİYE AÇILIYOR

KRAL YOLU SANAYİYE AÇILIYOR

İYİ Parti Aydın Milletvekili Adnan Sezgin, Didim’de antik Kral Yolu üzerinde ve turizm bölgesinde Didim Su Ürünleri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulacağını açıkladı.

Didim Su Ürünleri OSB’nin kurulması planlanan bölgede tarihi ve turistik nitelikte önemli kültür ve tabiat değerleri bulunduğunu hatırlatan Sezgin, bölgenin ağır şekilde tahrip edileceğini ve balık çiftliklerinin lojistik hattı üzerinde kalacak olan bölgede tarihi ve doğal varlıkların da zarar göreceğini vurguladı.

Projenin hayata geçeceği bölgenin tam ortasında “Kral Yolu” olarak adlandırılan 17 kilometre uzunluğunda bir antik yol bulunduğunu hatırlatan Sezgin, Hristiyanlar için hac yolu olarak da kabul edilen bu yolda çok sayıda tarihi eser ve kültür varlığının mevcut olduğunu ifade etti.

Adnan Sezgin “Didim gibi bir turizm kentinde söz konusu yatırım için karar verilirken Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın görüşleri alınmış mıdır? Sehven böyle bir karar verilmişse, Didim ve Aydın halkının talepleri ve düzenlenen imza kampanyaları da dikkate alınarak, projenin iptal edilmesi veya lokasyonunda değişiklik yapılması planlanmakta mıdır?” diye sordu.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN