Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
TÜRKİYE DOĞAL AFET TEHDİDİNDE - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaDİĞERTÜRKİYE DOĞAL AFET TEHDİDİNDE

TÜRKİYE DOĞAL AFET TEHDİDİNDE

Yapılan bir araştırmaya göre, ülkemiz orman yangınları ve sel baskınları gibi doğal afetleri sık sık yaşamaya başladı. Buna göre, Türkiye’de geçen yıl doğal afetler konusunda 8 binden fazla haber yapıldı.

Türkiye doğal afet riski taşıyan ülkeler arasında 112’nci sırada yer alırken, son zamanlarda yaşanan orman yangınları ve sel baskınları ile karşı karşıya kaldığı görüldü. Doğal afetin medyaya yansımaları incelendiğinde ise 2019 yılı başından itibaren bu başlık altında 8 bin 167 basın haberinin yansıma bulduğu tespit edildi.

Medya takibinin önde gelen kurumlarından Ajans Press, Türkiye’de meydana gelen doğal afetlerle alakalı medya başlıklarını inceledi. PRNet ve Ajans Press’in 2019 yılı basın haberlerinden derlediği bilgilere göre doğal afet başlığı altında 8 bin 167 haberin medyada yansıma bulduğu tespit edildi.

Haber başlıkları incelendiğinde ise son zamanlarda farklı noktalarda yaşanan sel felaketlerinin ve orman yangınlarının gündemde olduğu kaydedildi. Bu başlıklardan sonra Türkiye’de basına yansıyan en çok doğal afet konusu deprem olarak saptandı. Doğal afete karşı bilinçli olmak için verilen konferanslar ise yine medyanın gündeminde oldu.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN