Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
KORKU FİLMİ GİBİ İKLİM SENARYOSU - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaDÜNYAKORKU FİLMİ GİBİ İKLİM SENARYOSU

KORKU FİLMİ GİBİ İKLİM SENARYOSU

ETH Zürih’te bulunan bilim insanları, günümüzün en büyük sorunlarından olan iklim değişikliği konusunda bir araştırma gerçekleştirdi. Korku filmi senaryolarını aratmayan ve ciddi sorunlar ortaya koyan araştırma sonuçlarına göre Avrupa’da ortalama 3,5 ila 4 derece bir sıcaklık artışı bekleniyor.

İklim değişikliği, Dünya’nın karşı karşıya olduğu en büyük sorunlardan biri olarak görülüyor. Ortalama sıcaklıkların değişmesiyle birlikte Dünya üzerindeki iklimsel dengeler de farklı değişiklikler gösterebiliyor. Sıcaklıkların gitgide artmasının Dünya üzerindeki etkileri de düşünüldüğü zaman sonuçların son derece yıkıcı olabileceği tahmin ediliyor.

ETH Zürih’te iklim değişikliği üzerine araştırmalar gerçekleştiren bilim insanları 2050 yılına kadar Roma’nın Adana kadar sıcak bir yer olacağını belirtti.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN