Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
BARAJ KAPAKLARI KAPATILINCA O İLÇE SUSUZ KALDI - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaORMAN VE SUBARAJ KAPAKLARI KAPATILINCA O İLÇE SUSUZ KALDI

BARAJ KAPAKLARI KAPATILINCA O İLÇE SUSUZ KALDI

Şırnak’ın Güçlükonak ilçesindeki baraj kapaklarının kapatılması nedeniyle Cizre halkı beş gündür susuzluk yaşıyor. Belediye Eş Başkanı Mehmet Zıriğ, “Aradığımız yetkililer kapı duvar, hiç kimseye ulaşamıyoruz” dedi.

Bianet’e konuşan Cizre Belediye Eş Başkanı Mehmet Zıriğ, ilçenin yüzde 80’inin susuzluk yaşadığını belirtti ve şöyle devam etti:

“Baraj kapakları perşembe günü kapatıldı ve 1 Eylül’de tekrar açılacağı söylendi. Fakat dün Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü’nü  aradığımızda baraj kapaklarının kapatılma talimatının Ankara Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından verildiğini ve kendilerinin bilgi sahibi olmadıklarını belirttiler.  

“Şu an ilçe halkı içme suyu bulamıyor. Bizim tek içme suyu kaynağımız Dicle Nehri. Nehrin üzerine yaptıkları 9 baraj zaten ekolojiye büyük zarar veriyor. Bu yetmiyormuş gibi bir de susuz bırakılıyoruz.

“Aradığımız yetkililer kapı duvar, hiç kimseye ulaşamıyoruz. Belediye olarak bir şekilde tankerlerle su dağıtmaya çalışıyoruz ama bu susuzluk birkaç gün daha sürerse halk perişan olacak.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN