Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
ÇANAKKALE BELEDİYESİ: "KAZDAĞLARI YOKSA TARIM DA YOK" - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaTARIMÇANAKKALE BELEDİYESİ: "KAZDAĞLARI YOKSA TARIM DA YOK"

ÇANAKKALE BELEDİYESİ: “KAZDAĞLARI YOKSA TARIM DA YOK”

Çanakkale Belediyesi, Kazdağları’nda yaşanan talanın bölgedeki tarımsal faaliyetler üzerindeki etkisine dikkat çekmek için bir kampanya başlattı. ‘Kazdağları yoksa tarım yok’ sloganıyla başlatılan kampanyada, ilde yetiştirilen 109 çeşit tarım ürününün Kazdağları’na borçlu olunduğuna dikkat çekildi.

Belediye internet sitesinde özel hazırlanmış görsellerle Kazdağları’nın önemine değinilen çalışmada şu ifadelere yer verildi:

“Çanakkale ve yöresi, başta tarım ve turizm olmak üzere çeşitli değerleriyle pek çok zenginliği barındırıyor. Bu güzel iklimi ve tertemiz havayı, 109 farklı tarım ürününün yetiştiği zenginliği ve bereketi Kazdağlarına borçluyuz. Siyanürlü altın madenlerinin Kazdağlarını yok etmesi demek, turizmin, tarımın yok olması, bizlerin de susuz kalması demek.

Kazdağları yoksa geleceğimiz de yok…

GÖZDEN KAÇIRMAYIN