Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
ÖLÜME TERK EDİLEN KÖPEKLER KURTARILDI - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaTÜRKİYEÖLÜME TERK EDİLEN KÖPEKLER KURTARILDI

ÖLÜME TERK EDİLEN KÖPEKLER KURTARILDI

Sinop’un Boyabat ilçesine bağlı Emirli Yaylası’nda ormanlık alana kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından terk edilen köpekler hayvanseverler ve Sinop Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından alındı.

Sinop Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Hakan Sönmez, bölgede incelemelerde bulundu. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Sönmez, “Belediye Başkanımız Barış Ayhanın talimatı ile Boyabat’ın Emirli Yaylasında kimliği belirsiz kişilerce bırakılan onlarca hayvanın tedavisini yapmak ve Sinop Belediyesi Tülay Sevgi Erşahin Can Dostları Bakımevine götürmek üzere buradayız. Veteriner hekimimiz Volkan Tuncay ve hayvansever vatandaşlarımız ile birlikte belediyemiz sorumluluk sahası dışında olmasına rağmen insani görevimizi yerine getiriyoruz. 4 Ekim Dünya Hayvanları koruma gününde kurtulan onlarca hayvan daha iyi şartlarda yaşayacak” dedi.

Son günlerde yerel ve ulusal basında yer bulan Emirli Yaylası’nda ölüme terk edilen hayvanlar belediye ekipleri tarafından rehabilite edilecek.


GÖZDEN KAÇIRMAYIN