Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
ECOFEST MARMARİS BAŞLIYOR - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaKÜLTÜRECOFEST MARMARİS BAŞLIYOR

ECOFEST MARMARİS BAŞLIYOR

Marmaris’te 11-12-13 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan EcoFest Marmaris 3 güne yayılan dopdolu programı ve tüm duyulara hitap eden zengin içeriğiyle Cuma sabahı Burunucu Macera Parkı’nda kapılarını açıyor.

Marmaris Belediyesi’nden yapılan açıklamada, ” Plastikten her şeyi evde bırakmayı, mayo ve havlularınızı almayı unutmayın! ” denildi.

Marmaris Belediyesi, üretime ve ekolojiye dayalı kent kimliği geliştirme projesine yönelik ilk adımı ECOFEST MARMARİS ile atıyor. Konserler, seminerler, atölyeler, sergiler gibi birçok etkinliğin yer alacağı üç günlük festival, 11 Ekim Cuma günü Burunucu Parkı’nda başlıyor. Sabahın erken saatlerinde etkinliklerin başlayacağı festivalin kortej yürüyüşü ise saat 16.30’da yapılacak. Atatürk anıtının önünden başlayacak yürüyüş Burunucu Parkı’nda sona erecek.

Marmaris Belediyesi’nin üretime ve ekolojiye dayalı kent kimliği geliştirme projesinin farkındalık yaratmaya yönelik ilk ve en önemli adımı olan uluslararası ekoloji festivali ECOFEST MARMARİS, 11 – 13 Ekim tarihleri arasında Burunucu Macera Parkı’nda gerçekleştirilecek.

Atık veya atıl bir malzemeyi, ona değer katarak geleceğin hizmetine sunmak anlamına gelen ‘ileri dönüşüm’ kavramından yola çıkarak ‘İleri Dönüşüyoruz’ sloganı ile hayata geçirilecek olan ECOFEST MARMARİS; çevre farkındalığını geliştirmeye yönelik yaratıcı ve coşkulu etkinlikler, ünlü sanatçılardan tematik konserler, stantlarda sergilenen geniş yelpazede ürünler ve anıtsal sanat eserleriyle konuklarını ağırlayacak.

UZUN SOLUKLU PROJE

Her yıl çapını genişleterek hayata geçirilmesi planlanan Festival, Marmaris’in sahip olduğu doğal zenginliklerin öne çıkarıldığı üretime dayalı yeni eko-destinasyonlar yaratılması; başlı başına bir destinasyon niteliğinde çok özel bir ekolojik köy inşa edilmesi ve belediye projelerinin ekolojik kriterler uyarınca hayata geçirilmesi gibi unsurlar içeren geniş çaplı ve uzun soluklu bir kent kimliği geliştirme projesinin ilk adımı ve vitrini niteliği taşıyor.

Bu yıl ilki yapılacak ECOFEST MARMARİS, üç gün boyunca dopdolu bir program sunulacak. Yoga ile başlayan etkinliklerde Yeşil Sahne Dinletileri & DJ performansları, Eco-Art Sergisi, Mini Ekolojik Pazar & Yerel Ürün Stantları, Seminer, Forum ve Atölyeler yer alacak. Ege yöresine özgü yerel lezzetlerin sunulacağı alanda çocuklar için de atölyeler düzenlenecek.

SEBZELERLE KONSER VERECEKLER

Tamamen doğal malzemelerle yapılan ekolojik evde de çeşitli etkinliklerin düzenleneceği festivalde ünlü gruplar da sahne alacak. Cuma günü Anadolu’nun zengin müzik kültüründen beslenen efsane grup Moğollar’ın sahne alacağı festivalin ikinci gün konuğu ise sebzelerden yaptıkları müzik aletleri ile performans sergileyen The Vegetable Orchestra olacak. Patlıcan, salatalık, fasulye, havuç, pırasa, turp gibi sebzeleri izleyicilere sunacakları atölye ile müzik aletine çevirecek olan grubun konseri sırasında, artan sebzelerden yapılan çorba ikramında bulunulacak. Festivalin üçüncü gününde ise doğaçlamaya dayalı işaret dili ile müzik yapan İstanbul Soundpainting Orkestra; izleyicileri de müziğe dahil edeceği keyifli bir konser verecek.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN