Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
İMAMOĞLU; "KANALİSTANBUL İLE İLGİLİ OLUMLU DÜŞÜNMÜYORUM" - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaDİĞERİMAMOĞLU; "KANALİSTANBUL İLE İLGİLİ OLUMLU DÜŞÜNMÜYORUM"

İMAMOĞLU; “KANALİSTANBUL İLE İLGİLİ OLUMLU DÜŞÜNMÜYORUM”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul ile ilgili bir soruya, “Benim Kanal İstanbul’la ilgili fikrim net. Olumlu bir fikrim yok. Bunu biz bütün İstanbul’la da paylaşmayı düşünüyoruz” yanıtını verdi.

Kanal İstanbul ile ilgili düşüncelerini açıklayan Başkan İmamoğlu, Küçükçekmece Gölü’nün ve İstanbul’un birçok kimlikli alanının, tarihi süreçte kendini bulmuş coğrafyasının, mümkün olduğu kadar bozulmamasından yana olduğunu söyledi.

“Benim Kanal İstanbul’la ilgili fikrim net” diyen İmamoğlu şunları söyledi;

” Olumlu bir fikrim yok. Bunu biz bütün İstanbul’la da paylaşmayı düşünüyoruz. Dolayısıyla ben oradaki tarihi kalıntıyı önemsiyorum. Yerinde de göreceğim. Bütün Türkiye’nin, Dünyanın görmesini isteriz. Bu coğrafyalara baktığınızda Allah’ın lütfu, dünya güzeli. Böyle güzelliği geleceğe nasıl taşırız endişesiyle hareket edersek İstanbul’a layık yöneticiler oluruz. Baktığımız pencere bu. Bu ön fikirle, hocamızla da gezince görüşlerimizi paylaşırız.”

GÖZDEN KAÇIRMAYIN