Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
KALİFORNİYA YİNE ALEV ALEV - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaDÜNYAKALİFORNİYA YİNE ALEV ALEV

KALİFORNİYA YİNE ALEV ALEV

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yine büyük bir orman yangını çıktı. Alevlerin yerleşim yerlerine ilerlemesi nedeniyle, bölgede yaşayan binlerce kişi tahliye edildi.

Edinilen bilgiye göre, Sonomo bölgesinde, kuvvetli rüzgarla geniş bir alana yayılan orman yangınları nedeniyle Geyseville yerleşkesinin tamamen boşaltıldığı belirtildi. Şiddeti çoğu zaman 100 kilometre hıza ulaşan rüzgar nedeniyle yangının yaklaşık 4 bin hektar alana yayıldığı ve tedbir için eyalette elektrik kesintisine gidildiği ifade edildi.

Zorunlu elektrik kesintilerinin Kaliforniya’da yaşayan yaklaşık yarım milyon insanı etkileyeceği bilgisi paylaşıldı.

Eyaletin güney kısmında da en az iki yangının devam ettiği ancak yerleşim yerlerine tehlike teşkil etmeyecek şekilde kontrol altında tutulduğu bildirildi.

Yetkililer, şu ana kadar yangında insan can kaybı olmadığını ancak büyük çaplı maddi kayıplar yaşandığını açıkladı. Eyalette bundan iki yıl önce de orman yangını olmuş ve yangında binlerce hektar alan yanmış, 44 kişi de hayatını kaybetmişti.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN