Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
ÜNLÜ YOUTEBERDEN ÇEVRE HAREKETİ - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaDÜNYAÜNLÜ YOUTEBERDEN ÇEVRE HAREKETİ

ÜNLÜ YOUTEBERDEN ÇEVRE HAREKETİ

Dünyaca ünlü Youtuber Jimmy Donaldson küresel bir ağaç dikme kampanyası başlattı. 20 milyon ağaç hedefiyle 5 gün önce başlayan bağış kampanyası şimdiden 8 milyondan fazla ağaca ulaştı. En büyük bağışı ise SpaceX’in CEO’su girişimci Elon Musk yaptı.

Musk, 20 milyon takipçisi olan “MrBeast” kullanıcı adlı Youtuber Jimmy Donaldson’ın sosyal medyada “teamtrees” etiketiyle başlattığı ağaç dikme kampanyasına Twitter’dan destek verdi.

Twitter’dan, MrBeast’e ağaçların nerelere dikileceğini soran Musk, projeye 1 milyon dolar bağışlayacağını duyurdu. Musk, kampanyaya şu ana kadarki en yüksek bağışı yaparak, Twitter’daki ismini de “Treelon” olarak değiştirdi.

Kampanya çerçevesinde 1 ağacın maliyetinin 1 dolar olduğu belirtildi. Arbor Day Foundation’la ortaklaşa yürütülen kampanyada şu ana kadar yaklaşık 8 milyon doların toplandığı bildirildi.

Musk’ın dışında Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey de 150 bin dolar bağışta bulunmuştu.


GÖZDEN KAÇIRMAYIN