Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
MİLLET BAHÇESİNDEN VAZGEÇMİYORLAR - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaORMAN VE SUMİLLET BAHÇESİNDEN VAZGEÇMİYORLAR

MİLLET BAHÇESİNDEN VAZGEÇMİYORLAR

TBMM Genel Kurulu’nda Burdur Salda Gölü bölgesinde yapılması planlanan millet bahçesi ile ilgili soruları yanıtlayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yapılacak millet bahçesinin Salda’nın doğal güzelliğine zarar verilmeyeceğini iddia ederek; ” Hiçbir betonlaşma yapılmayacak. Orada beton ve çimento gibi materyaller kullanılmayacak. Sadece ahşap ve doğal malzemelerden yapılacak.” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Genel Kurul’da muhalefet milletvekillerinin sorularını cevapladı. koruma bölgesi ilan edilen Burdur Salda Gölü bölgesinde yapılması planlanan millet bahçesinin doğal güzelliklere olumsuz etkisi olmayacağını iddia eden Kurum, Salda Gölü’ne ilişkin projenin, tamamen gölün kıyısını, bölgesini koruma ve kullama projesi olduğunu öne sürdü.

“Salda’nın doğal güzelliğine zarar verilmeyecek” diyen Kurum şu iddialarda bulundu;

“Hiçbir betonlaşma yapılmayacak. Orada beton ve çimento gibi materyaller kullanılmayacak. Sadece ahşap ve doğal malzemelerden yapılacak. ‘Beyaz güzel’ dediğimiz o kumsala hiçbir şekilde dokunmadan, 400-500 metre bant dışına yapacağız. O doğal güzelliği tamamen gün yüzüne çıkaracak, hepimizin gittiğinde daha güzel bir şekilde orayı gezebileceği bir proje olacak” dedi.  

SELÇUK KOÇ / ANKARA

GÖZDEN KAÇIRMAYIN