Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
KARADENİZ ALEV ALEV - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaORMAN VE SUKARADENİZ ALEV ALEV

KARADENİZ ALEV ALEV

Trabzon’da 10 ilçede dün akşam çıkan orman yangınlarının ardından, Artvin, Ordu ve Giresun’da da yangın çıktı. Yangınlar, genişleyerek yerleşim yerleri ve tarım arazilerine sıçradı.

Trabzon’a bağlı Arsin, Çaykara, Akçaabat, Dernekpazarı, Köprübaşı, Araklı, Of, Sürmene, Vakfıkebir ve Ortahisar‘da dün akşam orman yangınları çıktı. Çıkış sebebi henüz belirlenemeyen yangınlar rüzgarın da etkisiyle büyüyerek kısa sürede çevreye yayıldı ve tarım arazilerine bile zarar verdi.

Bu yangınlara müdahale sürerken, kilometrelerce uzaklıktaki Artvin, Giresun ve Ordu‘da da garip bir şekilde orman yangınları meydana geldi. Yangınlara itfaiye ve AFAD ekipleri müdahale etti.

Ordu’nun Ünye ve Kabadüz ilçesindeki ormanlık alanlarda çıkan yangın söndürüldü. Yangında 100 hektarlık alan zarar gördü.

KASTEN Mİ YAKILIYOR?

Yangınlara sosyal medyada büyük tepki gösteren vatandaşlar, kış aylarında çıkan bu yangınlara tepki göstererek; “Bu mevsimde Karadeniz bölgesinde böyle yangınların çıkması çok garip. Yoksa bu ormanlar ranta mı kurban ediliyor?” diye sordu.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN