Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
ŞİLE BELEDİYESİ DOĞA KATLİAMINA DUYARSIZ KALMADI - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaORMAN VE SUŞİLE BELEDİYESİ DOĞA KATLİAMINA DUYARSIZ KALMADI

ŞİLE BELEDİYESİ DOĞA KATLİAMINA DUYARSIZ KALMADI

Şile’nin genç belediye başkanı İlhan Ocaklı, İstanbul’un ciğerleri olan Şile ormanlarına atılan yüzlerce kamyon lastiğinin atılmasına sessiz kalmadı ve temizlenmesi için belediye ekiplerinin başında olaya hızlıca müdahale etti.

Oruçoğlu Mahallesi’nde, İstanbul’a temiz su sağlayan derelerin içine kimliği belirsiz kişilerce yüzlerce kamyon lastiği atıldı. Durumun belediyeye bildirilmesi üzerine, bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi. Belediye Başkan İlhan Ocaklı da ekiplerin başında lastiklerin atıldığı yere geldi.

Burada Çevreci Gazete’den Mehmet Naci Aköz’e bir açıklama yapan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı şunları söyledi:

“Belediyemiz ekipleri, Şile Orman İşletme Müdürlüğü ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri ile ilçe sınırlarımız içerisinde bir kaç gün evvel tespit edilen atık araç lastiklerin bulunduğu araziden temizlenmesi için planlamamızı tamamlayıp, çalışma başlattı.

İstanbulumuz’un doğasıyla hafızalara kazınmış güzide ilçesi olan Şilemiz’in hiç bir noktasında bu tip görüntülere müsaade etmeyeceğiz. Burada yaşayan tüm hemşehrilerimi bu güzel coğrafyaya sahip çıkmaya davet ediyorum.İstanbul’un ciğerleri ve İncisi ilçemizin doğası bizim en kıymetlimiz. İlçemiz sınırları içerisinde 1999-2003 yılları arası İstanbul’a su götürmek için kurulan şantiyenin bıraktığı ve oluşan doğal göl sebebiyle gizli kalan ve suların çekilmesiyle gün yüzüne çıkan lastikleri ekiplerimizle temizlemeye başladık.

Çıkartılan lastikler sertifikalı geri dönüşüm merkezlerine teslim edilecektir. Bu şehir için, doğamız için duyarlılık gösteren hemşehrilerimize ve basın mensuplarına teşekkür ediyorum”

MEHMET NACİ AKÖZ- İSTANBUL

GÖZDEN KAÇIRMAYIN