Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
CORONA ÖLDÜRMEZSE 'İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ' ÖLDÜRECEK - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaÇEVRE VE SAĞLIKCORONA ÖLDÜRMEZSE 'İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ' ÖLDÜRECEK

CORONA ÖLDÜRMEZSE ‘İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ’ ÖLDÜRECEK

Birlemiş Milletler (BM) Genel Kurul toplantılarında birçok ülke lideri, Covid-19 salgını gölgesinde küresel ısınma probleminin unutulmaması gerektiğine değindi.

Bir yandan Sibirya’da tarihin en yüksek sıcaklıkları kaydedilirken Grönland ve Kanada’da eriyen buz kitleleri rekor seviyelere çıktı. Küresel ısınma karşısında en çok tehlikede olan ada ülkeleri, bu soruna daha fazla önem verilmesi için BM’nin yıllık toplantısında çağrıda bulundu.

Küçük Ada Devletleri Birliği ile En Az Gelişmiş Ülkeler Grubu, iklim krizinin bazı ülkeleri yok olma tehdidiyle karşı karşıya bıraktığını belirterek, “Bu şekilde devam ederse 75 yıl sonra birçok üye ülkeyi Birleşmiş Milletler’de temsil edebilecek kimse kalmayabilir” açıklamasını yaptı.

Dünya genelinde artan doğal afetlere dikkat çeken Fiji Başbakanı Frank Bainimarama, “Zaten bir tür çevresel kıyamet yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN