Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
“ÖNÜMÜZDE TASARIM ODAKLI BİR DEMOKRASİ ŞENLİĞİ VAR” - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaİMAR VE ŞEHİRCİLİK“ÖNÜMÜZDE TASARIM ODAKLI BİR DEMOKRASİ ŞENLİĞİ VAR”

“ÖNÜMÜZDE TASARIM ODAKLI BİR DEMOKRASİ ŞENLİĞİ VAR”

İBB, 2 Mart’ta “Taksim Kentsel Tasarım Yarışması” düzenledi. Yarışmaya 4 kıta ve 29 ülkeden, 72’si yerli, 48’i yabancı, 26’sı karma olmak üzere, toplam 146 proje katıldı.

20 Eylül 2020’de kararını açıklayan jüri, 3 eseri, eşdeğer oranda ödüle layık buldu. Seçilen 3 projenin, halkoyuna sunulmasına ve kazanan eserin, Taksim’in yeni yüzü olarak hayata geçirilmesine karar verildi.

İBB, halkoyu öncesinde “Taksim Kentsel Tasarım Kolokyumu” ve ödül töreni düzenledi. İnternet üzerinden gerçekleştirilen kolokyumun açılış konuşmasını yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, projenin uygulanmasını heyecanla beklediğini vurguladı.

İmamoğlu, duygularını, “Önümüzde bizleri bekleyen, muazzam bir tasarım odaklı bir demokrasi şenliği var. Türkiye’de ilk defa denenen bu yöntemle, kamusal mekanları hemşehrilerimizle birlikte, onların beklentilerine en iyi cevap verebilecek tasarımlarla yeniden şekillendirmek, toplumumuzun layık olduğu nitelik seviyesine hep birlikte ulaştırmak istiyoruz” sözleriyle dile getirdi.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN