Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
YİNE YÜREĞİMİZ YANDI - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaORMAN VE SUYİNE YÜREĞİMİZ YANDI

YİNE YÜREĞİMİZ YANDI

Türkiye’nin çeşitli yerlerindeki ormanlardan dün yine alevler yükseldi. Kocaeli, Aydın, Ankara, Antalya ve Adana’da çıkan yangınlarda binlerce ağacımız kül oldu.

Kocaeli’deki yangın Gebze ilçesinde meydana geldi. Gaziler mesire alanında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle büyüyen alevlere itfaiye ve orman ekipleri derhal müdahale etti. Yangın daha da büyümeden kontrol altına alındı.

Aydın’daki yangının adresi ise Germencik yakınlarındaki Selahattin Mahallesi mevkiiydi. Burada bulunan ormanlık alanda, geç saatlerde yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen ekipler yangına müdahale etti. Havanın kararması nedeniyle güçlükle sürdürülen söndürme çalışmalarına 15 arazöz de katıldı. Söndürme çalışmaları gece boyu devam etti.

Ankara’nın Beypazarı ilçesinde de yangın vardı. Avdan Yaylası, Saray Mahallesi ile Dereli ve Doğançalı mahallelerinin karşısında bulunan meşelik alanda çıkan orman yangınına hem karadan hem de havadan müdahale edildi. Yetkilileri gece boyunca süren çalışmaların ardından yangının kontrol altına alındığını belirtti.

Antalya’nın Kemer ilçesi Merkez ve Manavgat’ın Gündoğdu Mahallesi’nden de alevler yükseldi. Kemer’deki yangına Orman Bölge Müdürlüğü bünyesindeki yangın söndürme helikopteri ve bir uçak ile havadan, 7 arazöz, 4 su tankeri, iş makineleri ve orman işçileriyle de karadan müdahale edildi.

Manavgat’taki yangına da Taşağıl Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri ve Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi tarafından müdahale edildi. Öğle saatlerinde tamamen kontrol altına alınan yangında 1.2 hektarlık kızılçam alanının zarar gördüğü bildirildi.

Ciğerlerimizi yakan bir diğer yangın da Adana’nın Feke ilçesindeydi. Bahçecik mevkisinde dün öğle saatlerinde, henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangına Adana Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 2 helikopter, 20 arazöz ve 2 dozer ile 100 işçi sevk edildi. Ekipler, yangını kontrol altına alabilmek için karadan ve havadan müdahale başlattı. Yangın, ekiplerin yoğun çalışması sonucu güçlükle söndürüldü.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN