Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
ARTIK YURT DIŞINA DA SEVKİYAT YAPIYORLAR - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaTARIMARTIK YURT DIŞINA DA SEVKİYAT YAPIYORLAR

ARTIK YURT DIŞINA DA SEVKİYAT YAPIYORLAR

Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Maçoğlu, Ovacık Doğal Kooperatifi’nin yurt dışına başlatmış olduğu sevkiyat vesilesiyle Tunceli merkezde yer alan kooperatifi ziyaret etti. Başkan Maçoğlu, “Devrimci halkçı yerel yönetimler programının bir parçası olduğu üretim bugün artık yavaş yavaş ülke sınırları dışına da çıkmaya başladı” dedi.

Bu yıl altıncı yılına giren S.S Ovacık 94 Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi gün geçtikçe doğal üretim anlayışını yaygınlaştırarak büyümeye devam ediyor.

Bu yıl yurt dışına sevkiyatı güçlendiren kooperatif, İngiltere ve Almanya’ya ürün gönderiyor. Bu vesileyle Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Maçoğlu kooperatifi ziyaret etti.

“Dostlarımızın yoğun bir talebi sözkonusu

Başkan Maçoğlu, “Altıncı yılına girdiğimiz devrimci halkçı yerel yönetimler programının bir parçası olduğu üretim bugün artık yavaş yavaş ülke sınırları dışına da çıkmaya başladı. Geçen yıl ve bu yıl İngiltere ile Almanya’ya ürünlerimiz gönderilmeye başlandı. Dostlarımızın yoğun bir talebi söz konusu. Bunun yanında dostlarımızın kendi topraklarına sahip çıkma arzusu önemli. Artık onların talepleri doğrultusunda buradaki üreticimizin ürünlerini buranın dışına da çıkarmaya başlayacağız” ifadelerini kullandı.

“Amacımız aradaki tefeciyi kaldırmak”

Bugün on beşin üzerinde satış ofisinin olduğunu belirten Başkan Maçoğlu, “Bugün Beşiktaş, Bakırköy, Avcılar ve Çorlu’da yeni ofisler açılmaya başlandı. Bu önemli ve aslında Türkiye’de, yurt dışında birçok dostumuzun emeğine sahip çıkması demek ve bu çok değerli. Üretimin sadece Dersim ayağı değil, Türkiye’nin farklı yerlerinde yer alan kooperatiflerle buluşturmak o bölgedeki ürünleri kendi alanlarımızda tüketiciyle buluşturmak çok değerli bizim açımızdan. Bugün Avrupa’daki dostlarımıza bir tır gönderiliyor. Esas aldığımız şey şu; üreticiyle tüketiciyi buluşturmak. Aradaki tüccarı, tefeciyi kaldırmak” dedi.


GÖZDEN KAÇIRMAYIN