Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
KUM OCAĞINA TEPKİ - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaTÜRKİYEKUM OCAĞINA TEPKİ

KUM OCAĞINA TEPKİ

İzmir’in Dikili ilçesinde yapılmak istenen kum ocağı tepkilere neden oldu. Ocağın yakınlarındaki Deliktaş köyünde yaşayan vatandaşlar, alkış ve sloganlarla kum ocağına kadar yürüyerek tepkilerini dile getirdi.

Dikili Belediyesi, Deliktaş köyündeki 100 dönümlük ormanlık alanının 5 dönümü için kum ocağı yapma ruhsatı aldı. Bölgede çam ve zeytin ağaçlarının kesileceğini, tarım ve hayvancılığın zarar göreceğini iddia eden köylüler dün eylem yaptı. Tepkilerini dile getiren döviz ve pankartla taşıyan köylüler, çeşitli sloganlarla köyden ocağa kadar yürüdü.

Kum ocağı için bölgede onlarca çam ve zeytin ağacı kesileceğini belirten köylüler, yürütmenin durdurulması için idari mahkemeye başvurduklarını belirterek; “Projeye ÇED raporu gerekli değil diye görüş verilmiş. Ağaçların olduğu bir bölgede ÇED raporu nasıl gerekmez? Projenin mahkeme kararıyla durdurulmasını istiyoruz” dedi.

Vatandaşlar, ocaktan çıkacak toz toprakla bölgede tarım ve hayvancılığın yok olacağına dikkat çekerek, belediyenin projeden derhal vazgeçmesini istedi.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN