Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
UNO'DAN DOĞA DOSTU AKILLI AMBALAJ - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaÇEVRE VE EKONOMİUNO'DAN DOĞA DOSTU AKILLI AMBALAJ

UNO’DAN DOĞA DOSTU AKILLI AMBALAJ

Paketli ekmek markası UNO, Akıllı Ambalaj teknolojisi ile sektöre bir yenilik daha kazandırdı. Tamamıyla doğa dostu olan yeni UNO ambalajları, oxo-biyo-çözünür özelliği sayesinde doğada hiçbir kalıntı bırakmadan, 24 ay içerisinde tamamen çözülerek yok olabiliyor. Konuyla ilgili önceki gün bir toplantı gerçekleşti ve proje kamuoyuna tanıtıldı.

Geri dönüştürülebilir UNO ambalajları, doğaya karışırsa oxo-biyoçözünür özelliği devreye giriyor. Doğaya karıştığı andan itibaren doğada yüzyıllarca kalabilen ve ciddi boyutlarda çevre kirliliğine sebep olan plastiklerin aksine, oxo-biyoçözünür özelliğe sahip UNO ambalajları geride hiçbir kalıntı bırakmadan 24 ay içerisinde tamamen çözünerek yok oluyor. Doğa dostu Akıllı Ambalajlar ile UNO; tüketicileri, atıkları geri dönüşüm kutusuna atmaları konusunda teşvik ediyor.

UNO Akıllı Ambalaj içeriğindeki d2w teknolojisi sayesinde; hava, su, ısı ve gün ışığı ile temasa girdiği an itibariyle, ambalajın molekül bağları kırılmaya başlarken, bakteri üretimi ile ambalajda sürekli bir çözünme gerçekleşiyor. 24 aylık bir süre aralığında çürüyüp parçalara ayrılan Akıllı Ambalaj, karbondioksit, su ve biyokütle haline dönüşerek, geride hiçbir zararlı kalıntı bırakmadan doğada kayboluyor. d2w teknolojisi, UNO’nun Akıllı Ambalaj’ının normal bir plastiğe göre çok daha hızlı bir şekilde çözünmesine yardımcı oluyor.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN