Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
ÜNYE'DE MADENCİLERE HALK TEPKİSİ - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaTÜRKİYEÜNYE'DE MADENCİLERE HALK TEPKİSİ

ÜNYE’DE MADENCİLERE HALK TEPKİSİ

Ordu’nun Ünye ilçesinde, 3 köyde sondaj yapmaya gelen maden şirketlerine bölge halkı ve köylüler tepki gösterdi.

Bir maden şirketi, Ünye ilçesine bağlı Yeşilkent, Çiğdem ve Üçpınar köylerinde altın madeni aramak için sondaj çalışması izni aldı. Şirket, çalışmalar için bölgeye geldiğinde vatandaşların direnişiyle karşılaştı.

Şirkete direnen ve geçtiğimiz aylarda Fatsa’da yaşanan olumsuzlukları hatırlatan vatandaşlar, altının zararlarını hatırlatarak, kendi yaşadıkları yerlerin de Fatsa’ya benzememesi için arama çalışmalarına direnmeye devam edeceklerini belirtti.

Bölgedeki en büyük geçim kaynağının fındık olduğunu ve madenin fındığa zarar vereceğini ifade eden vatandaşlar “Biz madencileri istemiyoruz. Gelmesinler çünkü izin vermeyeceğiz. Bizim doğamız var, fındığımız var. Altına ihtiyacımız yok. Gitsinler başka yerde arasınlar. Doğamızı yok etmelerine izin vermeyiz” diyerek tepkilerini dile getirdi.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN