Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
BEŞ YILDA 1.5 MİLYON KONUT DÖNÜŞECEK - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaİMAR VE ŞEHİRCİLİKBEŞ YILDA 1.5 MİLYON KONUT DÖNÜŞECEK

BEŞ YILDA 1.5 MİLYON KONUT DÖNÜŞECEK

Toplam 8 maddeden oluşan ‘Kentsel Dönüşüm Eylem Planı’ ile 81 ilde önümüzdeki 5 yıl içinde 1,5 milyon konutun dönüşmesi hedefleniyor. Plana göre her yıl 100 bini İstanbul’da olmak üzere toplamda 300 bin konut dönüştürülecek.

Bir deprem bölgesi olan Türkiye’deki riskli yapılara yönelik kentsel dönüşüm projeleri yapı ve yapı malzemeleri sektörlerindeki talepleri etkiliyor. 81 ilde önümüzdeki 5 yıl içinde 1,5 milyon konutun dönüşüm adımlarını içeren ‘Kentsel Eylem Planı’na ilişkin konuşan Elmor A.Ş. Genel Müdürü Enver Öz, “Pandemi nedeniyle sektörde yaşanan yavaşlama Kentsel Dönüşüm Eylem Planı’nın aksiyona geçmesiyle ivme kazanacak ve sektör daha dinamik bir hale gelecektir. 1,5 milyon konutun dönüşümünü hedefleyen  planın istihdam artışına katkı sağlayacağını öngörüyoruz.” dedi.

Enver Öz, “ Sürekli büyüyen, gelişen ve dönüşen bir şehir olan İstanbul, dönüşüm ile birlikte çok daha sağlıklı ve güvenli bir hale gelecektir” açıklamasında bulundu.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN