Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
YİNE CİĞERLERİMİZ YANDI - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaORMAN VE SUYİNE CİĞERLERİMİZ YANDI

YİNE CİĞERLERİMİZ YANDI

Ormanlarımıza yönelik alevli saldırılar bitmek bilmiyor. Hemen hemen her gün bir orman yangınına sahne olan ülkemizde, alevlerin hedefinde bu kez Mersin ve Hatay vardı. Hatay’daki, yangın henüz söndürülemezken, Mersin’de alevler güçlükle kontrol altına alındı.

Türkiye’nin ormanları hem terörün hem de rantçıların hedefi olmaktan kurtulamıyor. Geçtiğimiz haftalarda İskenderun başta olmak üzere, ülkemizin çeşitli yerlerinde çıkan yangınların acısı henüz dinmemişken, alevler yine aynı bölgeden yükseldi.

Geçtiğimiz günlerde terör örgütleri tarafından ormanları yakılan İskenderun, aynı acıyı ikinci kez yaşadı. İlçeye bağlı Sarıseki Mahallesi’nde çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle hızla büyüdü. Olay yerine sevk edilen ekiplerin müdahalesi yetersiz kalınca, yangın yerleşim yerlerine de sıçradı. Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Orman Genel Müdürlüğü ekiplerinin dışında, dışarıdan gelen takviye ekiplerinin de destek verdiği söndürme çalışmaları hala devam ediyor.

ANAMUR’DA ALEVLER 12 SAATTE BASTIRILDI

Bir başka orman yangını ise Mersin’in Anamur ilçesindeydi. Üçarı bölgesindeki ormanlık alanda çıkan ve giderek büyüyen orman yangını yüzünden çevredeki evler boşaltıldı. Yangın, ekiplerin müdahalesi sonucu 12 saat sonra kontrol altına alındı.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN