Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
ÇEVRE KİRLİLİĞİ ÇOCUKLARIN DA DÜŞMANI - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaÇEVRE VE SAĞLIKÇEVRE KİRLİLİĞİ ÇOCUKLARIN DA DÜŞMANI

ÇEVRE KİRLİLİĞİ ÇOCUKLARIN DA DÜŞMANI

Dünyada her yıl milyonlarca çocuğun çevre kirliliğinden kaynaklanan hastalıklara yakalandığını belirten uzmanlar, 2 milyona yakın çocuğun da hastalıklardan kurtulamayarak hayatını kaybettiklerini açıkladı.

DIŞ HABERLER SERVİSİ – Ürkütücü sonuçlar, dünya çapında yapılan bir araştırmayla gün yüzüne çıkarıldı. Araştırmayı, çocuklara yardım amacıyla kurulan Terre des Hommes adlı bir kuruluşun Almanya’daki şubesi gerçekleştirdi.

Araştırmaya göre, çevreye bağlı toksik kirlilik, her zamankinden daha fazla bir şekilde çocukların sağlığı üzerinde ölümcül etkilere yol açıyor. Araştırma, sözkonusu etkilerin sadece gelişmemiş ülkelerde değil, gelişmiş ülkelerde de net bir şekilde görüldüğünü ortaya koydu.

baby and mom during a coronavirus pandemic

Karşı karşıya kalınan tehdide dikkat çekmek için bir de kampanya başlatan Terre des Hommes, çocukların sağlıklı bir çevreye sahip olma hakkı olduğuna dikkat çekerek, bu hakkın BM Çocuk Hakları Sözleşmesi’ne ilave edilmesi için ek bir protokol hazırlanmasını istiyor. Kampanyanın çok yakında dünya geneline yayılması hedefleniyor.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN