Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
EGE'DE ŞİDDETLİ DEPREM - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaDİĞEREGE'DE ŞİDDETLİ DEPREM

EGE’DE ŞİDDETLİ DEPREM

Ege’de merkez üssü Ege Denizi olan 6.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem İstanbul başta olmak üzere, Marmara Bölgesi’nin büyük bölümünde hissedildi. AFAD de merkez üssü Ege Denizi’nin Seferihisar açıkları olan 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı .

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 14.51’de Ege Denizi’nde, İzmir’in Seferihisar ilçesinin 17 kilometre açığında 6,6 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Depremin 16,54 kilometre derinlikte oluştuğu belirlendi.

YIKILAN BİNALAR VAR

Depremin hemen ardından sosyal medyada kentte bazı binaların yıkıldığına dair paylaşımlar yapılmaya başladı. Bazı kişiler, yıkılan binalardan görüntü ve videolar paylaştı. Can kaybı olup olmadığı konusunda henüz bir bilgi ulaşmadı.

İZMİR VALİSİ’NDEN AÇIKLAMA

İzmir Valisi Köşger, “Bize intikal eden can ve mal kaybıyla ilgili henüz bilgi yok. Kriz merkezine geçeceğiz, gelen bilgiler neyse aktaracağız” dedi.

İSTANBUL’DA DA HİSSEDİLDİ

Deprem İstanbul’da da hissedildi. Valilikten yapılan açıklamada; “AFAD verilerine göre; saat 14.51’de merkez üssü Ege Denizi- Seferihisar olan 6.6 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. İstanbul’da da hissedilen depremle ilgili olarak herhangi bir olumsuzluk bildirilmemiştir” denildi.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN