Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
OKULLARININ BAHÇESİNDE ZEYTİN TOPLADILAR - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaEĞİTİMOKULLARININ BAHÇESİNDE ZEYTİN TOPLADILAR

OKULLARININ BAHÇESİNDE ZEYTİN TOPLADILAR

Antalya’da Özel Eğitim Okulu ve Engelli Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim alan öğrenciler, okullarının bahçesine zeytin ağacı dikmişti. O ağaçlar büyüdü ve meyve vermeye başladı. Öğrenciler de okulun bahçesinde zeytin hasadı yaptı.

Antalya Özel Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Engelli Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitimler dışında özel öğrencileri sosyal hayata hazırlamak için renkli etkinlikler de düzenleniyor. Her yıl düzenlenen zeytin hasadı bu yıl da öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti. Öğretmenleri eşliğinde okulun bahçesindeki ağaçlardaki zeytinleri toplayan öğrenciler, keyifli anlar yaşadı. Toplanan zeytinler yağ sıkımı için fabrikaya gönderildi.

Etkinlikle ilgili bilgi veren okul yetkilileri, “ Zeytinleri topladıktan sonra sıkma fabrikasına gönderiyoruz. 200 litreye yakın zeytinyağı bekliyoruz. Satışından elde edilen gelir de öğrencilerimizin eğitim gördüğü atölyelere malzeme olarak geri dönüyor” dedi.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN