Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
GAZİANTEP'TE AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaTÜRKİYEGAZİANTEP'TE AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

GAZİANTEP’TE AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi “Yeşil Şehirler, Huzurlu Nesiller” Projesi kapsamında belirlediği şehir merkezindeki 14 noktada ağaç dikme çalışmasının ilkini Çimento Kavşağı’nda başlattı.

Proje doğrultusunda şehir merkezinde 14 alan ve okullarda ağaçlandırma çalışmalarının ilk adımı Şehitkamil ilçesinde bulunan Çimento Kavşağı’nda başlatıldı. Yaklaşık 300 ağacın dikildiği törene Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yetkililer ve TEMA gönüllüleri katıldı. Başkan Fatma Şahin, her hafta sonu yapılacak ağaç dikimlerinde mutluluğu, kardeşliği, birlikte yaşamayı dikeceklerini söyledi.

Ağaç dikimi öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Valisi Davut Gül ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Hakan Özseven arasında şehir merkezindeki yeşillendirme çalışması için işbirliği protokolü imzalandı. Protokolle birlikte Büyükşehir Belediyesi ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası belirlenen alanlardan birinin yeşillendirmesini beraber yapacak.

ŞAHİN: ARTIK ŞEHİRDE DAHA TEMİZ BİR HAVA VAR

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ” Hep taşrada ağaç dikimi yapıyorduk, merkeze gelelim dedik ve nerede bir karış toprak varsa ağaçla buluşturacağız. 14 yer belirledik, bu konuda ciddi bir çalışma yaptık. Valimiz ve vekillerimizle birlikte her hafta sonu ağaç dikme mevsimi bitene kadar bu ağaçları dikelim.” diye konuştu.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN