Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
BURSA'NIN DERELERİNDE TAŞKIN ÇALIŞMASI - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaİMAR VE ŞEHİRCİLİKBURSA'NIN DERELERİNDE TAŞKIN ÇALIŞMASI

BURSA’NIN DERELERİNDE TAŞKIN ÇALIŞMASI

Bursa Büyükşehir Belediyesi, kış aylarının yaklaşması ile birlikte oluşabilecek taşkınların önüne geçmek amacıyla dere temizliği ve taşkın koruma çalışmalarına hız verdi.

Küresel ısınma ve değişim iklim koşullarına bağlı olarak ani yağışlar yüzünden yaşanan sel felaketleri son yıllarda dünya genelinde önemli bir sorun haline gelirken, bazı belediyeler, sorumluluk alanındaki derelerde olası taşkınların önüne geçmek için dere yataklarında temizlik ve ıslah çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bu çalışmalardan biri de Bursa’da gerçekleşiyor.

Bu yıl içinde yapılan çalışmalarla İnegöl Akıncılar Köy Deresi, İznik Müşküle Mahalle Deresi, İznik Merkez Kıran Deresi,  Mustafakemalpaşa Güllüce Köy Deresi, Nilüfer Hasanağa ve Akçalar Köy içi Deresi ve Nilüfer Altınşehir kurutma kanalını kapsayan toplam 64 kilometrelik dere temizliği yapan BUSKİ ekipleri Nilüfer ilçesi 23 Nisan Mahallesi’nden geçen Ayafatma Deresi’nde de dere yatağı genişletme çalışmalarına başladı.

Hedef sağlıklı altyapı

Konuyla ilgili açıklama yapan yetkililer, sağlıklı bir şehrin ancak güçlü bir altyapı üzerine inşa edilebileceğini belirterek, bu nedenle sadece kent merkezinde değil 17 ilçede de altyapı çalışmalarından taviz vermediklerini söyledi.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN