Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
İTFAİYE EKİPLERİ CAN DOSTLAR İÇİN GÖREVDE - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaDİĞERİTFAİYE EKİPLERİ CAN DOSTLAR İÇİN GÖREVDE

İTFAİYE EKİPLERİ CAN DOSTLAR İÇİN GÖREVDE

İzmir İtfaiyesi, arama kurtarma çalışmalarının ardından depremde hasar gören binalarda mahsur kalmış evcil hayvanlara yönelik ihbarları da değerlendiriyor. Bakanlık tarafından girilmesine izin verilmeyen binalarda da çalışma yapan itfaiye personeli arasında bir de veteriner hekim görev yapıyor.

İzmir depreminde enkaz alanlarında gece gündüz çalışan arama kurtarma ekipleri bu kez hasarlı binalarda kalmış evcil hayvanları kurtarmak için görev yapıyor. Gelen ihbarlar üzerine hasarlı binalarda mahsur kalmış can dostlar için harekete geçen ekipler, kurtarılan hayvanların tedavisinden sahiplerine ulaştırılmasına kadar her detayla titizlikle ilgileniyor.  

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak çalışan Arama Kurtarma ekibi personeli veteriner hekim Erman Demirtaş “Hasarlı binalarda kedileri, kuşları olan insanlar var. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Emniyet ve Valilik tarafından girilebilir izni verilen binalarda içeriye giriyoruz. Ancak bazı binalara adım atmak bile mümkün değil. En ufak cam kırılmasında bile rüzgarda hava sirkülasyonu sonucunda oluşacak basınç nedeniyle binanın dengesinin bozulması riski var. Böyle binalarda kapanlarla hayvanları içeriden çıkarmaya çalışıyoruz. Depremde ölen hayvanlar ise Seyrek’teki hayvan mezarlığına gönderilerek gömü işlemi yapılıyor” dedi.

Sahiplendiriyorlar
Birim müdürlerinden Gökhan Daca ise 20 hayvanın kurtarılarak Veterinerlik İşleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı Acil Müdahale polikliniklerinde tedavi altına alındığını söyledi. Daca, “İzmir İtfaiyesi, Zabıta Dairesi Başkanlığı ve Veterinerlik İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri günlerdir sahada çalışıyor. Kurtarılan hayvanlar tedavi edilip sahiplerine ulaştırılıyor. Sahipleri bulunamazsa gözetim altında tutuluyor ve sahiplendiriliyor. Enkaz çevresinde bulunan ve travma yaşayan can dostlara da gerekli müdahale yapılıyor” şeklinde konuştu.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN