Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
BURSA'DA NİTELİKLİ TARIM ÇALIŞMALARI - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaTARIMBURSA'DA NİTELİKLİ TARIM ÇALIŞMALARI

BURSA’DA NİTELİKLİ TARIM ÇALIŞMALARI

Bursa’yı nitelikli tarım kenti yapma yolunda çalışmalar başlatıldı. Bugüne kadar 100 binin üzerinde yaban mersini fidanını üreticiyle buluşturan Büyükşehir Belediyesi,  150 bin fidanı daha toprakla buluşturuyor. Hedef ise, her yıl 1,5 milyon adet fide ve fidan desteği sağlamak.

Fidan bedellerinin yüzde 50’si Büyükşehir Belediyesi tarafından finanse edilirken, kalan yüzde 50’lik kısım ise 2 taksit halinde üreticiden temin edilecek.

Belediye yetkililerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugüne kadar yaklaşık 650 bin meyve fidanını Bursa’ya kazandırdık. Şimdi hızımızı daha da artırıyoruz. Tarım ve gıda alanında katma değeri yüksek ürünler ve üzümsü meyveler ile özdeşleşmiş bir kent haline getirmek için desteklerimizi artırıyoruz. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak önümüzdeki 3 yıl içerisinde her yıl en az 1,5 milyon adet fide ve fidan desteği sağlamayı hedefliyoruz. Bu yılki desteklerimizle birlikte 2023 yılına kadar toplamda 5,5 milyon fide ve fidanı üretime kazandırmış olacağız. Bu fidanlar için yapacağımız 25 milyon liralık yatırım var. Yarısını biz sübvanse edeceğiz”

GÖZDEN KAÇIRMAYIN