Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
SİVRİHİSAR’DA SONDAJ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaORMAN VE SUSİVRİHİSAR’DA SONDAJ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

SİVRİHİSAR’DA SONDAJ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Artan kırsal nüfus nedeniyle su sıkıntısı yaşanan mahallelerde ESKİ tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında Sivrihisar’a bağlı Hüdavendigar Mahallesi’nde gerçekleştirilen sondaj çalışmaları da olumlu sonuç verdi ve mahallenin su sorunları çözüldü.

Özellikle pandemi sonrası merkezden kırsala doğru nüfus artışı olduğuna dikkat çeken Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, nüfus artışına bağlı mahallelerdeki suyun yetersiz kalabildiğini belirtti.

Bu kapsamda ESKİ’’nin yaz boyunca kırsal mahallelerde tespit edilen bölgelerde sondaj ve kaptaj çalışması gerçekleştirdiğini ifade eden yetkililer, son olarak Sivrihisar’a bağlı Hüdavendigar Mahallesi’nde de çalışmalarının olumlu sonuçlandığını belirttiler. 2 bin 800 metre hat yenilemesi ve enerji nakil hatlarının çekilmesi ile mahalleye suyun verildiğini ifade eden yetkililer, çalışmaların farklı ilçelerde devam ettiğini kaydetti.

Gerçekleştirilen çalışmadan büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Hüdavendigar Mahallesi Muhtarı Ali Fuat Bayır, mahalle sakinleri adına Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve ESKİ ekiplerine teşekkür etti.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN