Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ RESİMLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaDİĞERİKLİM DEĞİŞİKLİĞİ RESİMLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ RESİMLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Muğla Büyükşehir Belediyesi “İklim Değişikliği” temalı ödüllü resim yarışması düzenleyerek dereceye giren öğrencileri Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün katıldığı törenle ödüllendirdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında iklim değişikliğine dikkat çekmek, farkındalığı arttırmak için lise ve dengi okulların katıldığı ödüllü “İklim Değişikliği” temalı resim yarışması düzenledi. Pandemi nedeni ile okulların kapatılması ve yasaklar nedeni ile düzenlenemeyen ödül töreni tüm tedbirler alınarak ve katılım kısıtlı tutularak Muğla Büyükşehir Belediyesi Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde düzenlendi.

İklim Değişikliği resim yarışmasında Muğla Güzel Sanatlar Lisesi’nden Şengül Yörük birinci, Fatma Kurt ikinci, yine aynı liseden İvanna Zhydenko üçüncü, Fethiye Belediye Fen Lisesi’nden Naciye Aysima Ekiz’de mansiyon ödülünü kazandı.

Ödül töreninde konuşan Muğla Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Aylin Tuzcu okullarının sanatsal anlamda her yönden bilinçli öğretmen ve öğrencilere sahip olduğunu, çevre ve gelecek bilinci konusunda ödül alan öğrencilerinin ve diğer arkadaşlarının çok iyi olduklarını, çevreye bizlerin verdiği zararı onlar düzeltecek kapasiteye sahip gençler dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e böyle bir yarışma düzenledikleri ve çevre hassasiyeti gösterdikleri için teşekkür eden Aylin Tuzcu bu yarışmayla ortaya güzel eserler çıktığını sözlerine ekledi.

Törende konuşan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş artık ülkelerin en önemli konularından birinin iklim değişikliği olduğunu söyledi ve gelecekle ilgili bilinçli nesiller yetiştirilerek bu soruna bir nebze olsun çare bulanabileceğini belirtti. Bu tür yarışmaların farkındalık yaratmak için çok önemli olduğunu söyleyen Bahattin Gümüş yarışmayı düzenleyen Büyükşehir’e, resimleri ile yarışmaya katılan gençlere ve ailelerine teşekkür etti.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN