Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
BAŞKENTİN TIBBİ ATIKLARI BURADA BERTARAF EDİLİYOR - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaDİĞERBAŞKENTİN TIBBİ ATIKLARI BURADA BERTARAF EDİLİYOR

BAŞKENTİN TIBBİ ATIKLARI BURADA BERTARAF EDİLİYOR

Ankara’daki tıbbi ve katı atıklar, Sincan Çadırtepe’de bulunan ITC Entegre Endüstriyel ve Tıbbi Atık Bertaraf Tesisleri’nde imha ediliyor. Büyükşehir Belediyesi diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla imha sürecini de yakından kontrol ediyor.

Devam eden pandemi sürecinde de Başkent’te toplanan tıbbi ve katı atıkların bertaraf edilme yöntemlerini yakından takip eden belediye ekipleri, zaman zaman diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği yaparak bertaraf sürecinin kontrolünü de sağlıyor.

Tıbbi ve katı atıkların çoğunluğu Sincan Çadırtepe’de bulunan ITC Entegre Endüstriyel ve Tıbbi Atık Bertaraf Tesisleri’nde imha ediliyor. Atıkların bertarafıyla ilgili bilgi veren yetkililer, tesise giren tıbbi ve katı atıkların termalyolla bin 100 derece sıcaklıkta yakılarak imha edildiğini belirtti.

Açıklamada, yakıldıktan sonra elektrik ve gaz enerjisine dönüştürülen katı atıkların halk ve çevre sağlığının korunması açısından toplanmasının ve imha edilmesinin önemine dikkat çekildi.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN