Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
17. YEŞİL DİYALOG CUMARTESİ GÜNÜ GERÇEKLEŞİYOR - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaDİĞER17. YEŞİL DİYALOG CUMARTESİ GÜNÜ GERÇEKLEŞİYOR

17. YEŞİL DİYALOG CUMARTESİ GÜNÜ GERÇEKLEŞİYOR

Yeşil Düşünce Derneği, günlük hayata ve geleceğe dair sorunlar için yeşillerin önerdiği bütüncül ve sürdürülebilir çözümleri konuşmak üzere açık çağrıda bulunuyor.

Türkiye ve Avrupa Yeşiller’i, Yeşil Düşünce Derneği’nin düzenlediği, ‘Bunun’ Çözümü Var: Yaşam ve Gezegen İçin Yeşil Politikalar başlığı ile 12 Aralık Cumartesi günü gerçekleşecek 17. Yeşil Diyalog’da buluşuyor.

İki oturumdan oluşan buluşmanın ilk oturumu panel ve tartışma formatında gerçekleşecek. Avrupa Parlamentosu Yeşiller Grubu Milletvekili Sylwia Spurek, Avrupa Genç Yeşiller Federasyonu Eş Sözcüsü Mina Tolu ve Türkiye Yeşiller Partisi Eşsözcüleri Emine Özkan ile Koray Doğan Urbarlı’nın katılacağı video panelde, popülizme karşı insanların politikleşerek verdiği cevapları ve gündelik yaşama dair politik tutum örnekleri irdelenecek. Gazeteci Burak Tatari moderatörlüğünde gerçekleşecek oturum sonunda dinleyicilerin soruları ile yeşillerin popülizme verdiği cevaplar aktarılacak.

Çevrimiçi forum olarak gerçekleşecek ikinci oturumda, katılımcıların sorularıyla, iklim krizi, Covid19 krizi, ekonomi, deprem, yerel yönetimler, eğitim, gençlik politikaları, toplumsal cinsiyet gibi geniş bir yelpazede, yeşil politikaların güncel sorunlara verdiği bütüncül cevapları tartışacak.

Yine Gazeteci Burak Tatari moderatörlüğünde gerçekeleşecek oturumda, Ümit Şahin (iklim krizi), Pelin Cengiz (ekonomi), Sezin Öney (dünya siyaseti), Gülce Yeniev (gençlik politikaları), Burcu Meltem Arık (eğitim politikaları) ve Emine Özkan (Türkiye Yeşilleri) gelen sorulara yanıt verebilmek için hazır bulunacak.

Yeşil Düşünce Derneği’nin 17. Yeşil Diyalog Etkinliği’ne katılmak için web sitesi üzerinden başvuruda bulunmanız yeterli: https://bit.ly/yesildiyalog17

17. YEŞİL DİYALOG: ‘BUNUN’ ÇÖZÜMÜ VAR!YAŞAM VE GEZEGEN İÇİN YEŞİL POLİTİKALAR
12 Aralık 2020, Cumartesi
Panel & Tartışma:
Popülist Siyasete Karşı Hak Mücadelesinde Siyasetin Popülerleşmesi 
14:00 –  15:30
Moderatör – Burak Tatari, Gazeteci 
Konuşmacılar:
Mina Tolu-  Avrupa Genç Yeşiller Federasyonu Eş Sözcüsü
Monica Frassoni- Avrupa Yeşilleri
Sylwia Spurek- Avrupa Parlamentosu Yeşiller Grubu Milletvekili
Emine Özkan- Yeşiller Partisi Eşsözcüsü
Koray Doğan Urbarlı- Yeşiller Partisi Eşsözcüsü
20:00 –  22:00
Forum*:  ‘BUNUN’ Çözümü Var! 

Moderatör- Burak Tatari, Gazeteci*
Bu oturum, etkinliğe kayıt olup katılacak tüm katılımcıların katkılarına açık olacaktır ve açık bir tartışma & paylaşım formatında gerçekleşecektir. 
Paylaşımcılar:
Yeşiller Partisi: Emine Özkan,Yeşiller Partisi Eşsözcüsü
Dünya Siyaseti: Sezin Öney, Uluslararası İlişkiler Uzmanı, Gazeteci
Ekonomi: Pelin Cengiz, Ekonomist, Gazeteci
Gençlik Politikaları: Gülce Yeniev, FYEG Yürütme Kurulu Üyesi
Sağlık Politikaları ve İklim Krizi: Ümit Şahin, İstanbul Politikalar Merkezi İklim Çalışmaları Koordinatörü
Eğitim Politikaları: Burcu Meltem Arık, Eğitim Reformu Girişimi Eğitim Politikaları Uzmanı
Gıda ve Tarım Politikaları: Sevgi Mutlu Sirakova, LMU Rachel Carson Center-Münih Doktora Adayı

GÖZDEN KAÇIRMAYIN