Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
AKUT'TAN OYUKTEPE'DE TEMİZLİK ÇALIŞMASI - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaTÜRKİYEAKUT'TAN OYUKTEPE'DE TEMİZLİK ÇALIŞMASI

AKUT’TAN OYUKTEPE’DE TEMİZLİK ÇALIŞMASI

Fethiye Belediyesi, AKUT Fethiye, Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Derneği (MAG-AME) işbirliğinde Fethiye’nin yarımada bölgesindeki Oyuktepe mevkiinde temizlik çalışması yapıldı.

Fethiye’de yarımada ve koylarda yapılan çevre temizliğinde, yaklaşık 5 ton çöp toplandı. Etkinlikte farkındalık oluşturmak amaçlandı. 35 gönüllünün katıldığı çevre çalışmalarda bölge, 3 saatlik zaman diliminde yaklaşık 5 ton çöpten temizlendi. Çalışmalarda ağırlıklı olarak plastik ve cam şişeler,  yemek kapları ve kağıt ambalajları toplandı.

Gerçekleşen çevre temizliğinin farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştiğini söyleyen Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, şehir merkezine oldukça uzak mesafede bir alan olmasına rağmen, yaklaşık 5 ton çöpün toplandığını söyledi.

“ADETA DOĞA KATLİAMI İLE KARŞILAŞTIK”

Oyuktepe mevkiine ulaşımın zor olduğunu fakat, buraya çok sayıda ziyaretçi geldiğini belirte Bolelli şunları söyledi:

“Burada inanılmaz derecede bilinçsizce bir doğa kullanımı ve doğa katliamı ile karşılaştık. Böyle güzelliklere sahip bir doğayı hunharca kullanmak, akıl alır gibi bir durum değil. Maalesef cezai yaptırımlarla da bir noktaya varılamıyor. Toplum olarak çevre temizliği konusunda bilinçli olmak gerekiyor. Bu konuda toplumun her bir ferdine sorumluluk düşüyor. Fethiye 150 Bin nüfusa sahip bir ilçe konumunda. Koskoca ilçeyi 250 personelli Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün temizlemesi kolay değil. Bunun için her bir birey kendi yaşadığı alanın çevresini temiz tutarsa daha yaşanılabilir bir memleket ortaya çıkacaktır. Bu konuda her bir vatandaşımızı duyarlı olmaya davet ediyorum”

GÖZDEN KAÇIRMAYIN