Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
MARMARİS HAYVAN BAKIMEVİ YÜZLERCE HAYVANI AĞIRLIYOR - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaDİĞERMARMARİS HAYVAN BAKIMEVİ YÜZLERCE HAYVANI AĞIRLIYOR

MARMARİS HAYVAN BAKIMEVİ YÜZLERCE HAYVANI AĞIRLIYOR

Marmaris Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi, patili dostlarımız için aralıksız çalışmaya devam ediyor. Şu an 360 köpeğin bulunduğu Bakımevi’nde 2020 yılında 285 kayıt yapıldı. 250 patili dostumuzun sahiplendirildiği Bakımevi, sokakta yaşayan canlılar için de besleme yapıyor.

Geçici Hayvan Bakımevi, patili dostlarımız için sıcak bir yuva olmaya devam ediyor. Şu anda 360 köpeğin barındığı Bakımevi’ne 2020 yılında 285 köpek kaydı yapıldı. Yıl boyunca da 250 köpek sahiplendirildi.

Bu dönemde 2 bin 570 kedi ve köpeğin kısırlaştırma işlemi gerçekleştirilirken, 3 bin 407 kedi – köpeğin muayene ve tedavisi sağlandı. Kulübelerde otomatik besleme ve sulama sisteminin tamamlanmasıyla patili dostlarımızın 7/24 mamaya ulaşması imkanı tesis edildi.

KALDIRIMLARA MAMA BIRAKILMASIN

Vatandaşlardan besleme noktaları dışında başka yerlere mama bırakmamalarını talep eden bakımevi yetkilileri, “Bu durum hem çevre kirliliğine hem de yabani hayvanların şehre inmelerine neden oluyor. Bu konuda daha duyarlı davranmaları hepimiz için çok önemli. Gerekli gördükleri yerleri bize bildirirlerse yapacağımız değerlendirmeye göre bizler besleme odak noktası montajı yaparız” açıklamasını yaptı.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN