Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ'NDEN ÖRNEK UYGULAMA - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaDİĞERMERKEZEFENDİ BELEDİYESİ'NDEN ÖRNEK UYGULAMA

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK UYGULAMA

Denizli Merkezefendi Belediyesi ‘Pet Kafe ve Sokak Hayvanları Mama Üretim Tesisi’ni hizmete açtı. Üretim merkezinde otellerden, restoranlardan, fabrikalardan, pastanelerden, fırınlardan ve evlerden alınan yemek artıkları, mama üretim cihazında modern ileri işleme teknikleri ile sokak hayvanları için mama haline getiriliyor.

Uygulamayla ilgili bilgi veren Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan; ” İlçemizin küçük sevimli sakinleri için, atık gıdaların geri dönüşümüyle mama üretimine başladık. Hizmete giren tesisimiz, can dostlarımız için iş birliği içinde çalıştığımız gönüllülerimizin bir araya gelebildiği “Pet Parkı” olma özelliğiyle, tüm Türkiye için örnek niteliği taşıyor. Çok düşük maliyetle kurduğumuz ve çok yönlü üretim gerçekleştirdiğimiz bu tesisimizde, ağaç dallarının, yaprakların ve atıkların geri dönüşümünü sağlayarak; parklarımızda, yeşil alanlarımızda kullanacağımız kompost gübreyi, tamamen belediyemizin olanaklarıyla üreterek tasarruf sağlıyoruz” dedi.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN