Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
PALMİYE AĞAÇLARINA BAKIM - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaTÜRKİYEPALMİYE AĞAÇLARINA BAKIM

PALMİYE AĞAÇLARINA BAKIM

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kentin simgelerinden palmiye ağaçlarına gözü gibi bakıyor. Ekipler palmiyelerin sağlıklı kalması için gerekli bakım ve gübreleme çalışmalarını sağlarken budama işlemlerini de aksatmadan yerine getiriyor. 

Ekipler, Kültür Park ve Adnan Menderes Bulvarı üzerinde yer alan palmiyelerin budamasını gerçekleştiriyor.

Mersin’in sahildeki görsel şölenine eşlik eden palmiyeleri ekipler sonbahar ve kış aylarında buduyor. Hilton’dan Babil Kavşağı’na kadar olan bölgede çalışma yürüten budama ekipleri, Adnan Menderes Bulvarı üzerinde yer alan refüjlerdeki palmiyelerin de budama çalışmalarını yürütüyor.

Ekipler kovalı vinç üzerine çıkarak budamayı gerçekleştiriyor. Budama sırasında meydana gelen kalıntılar ise ekipler tarafından temizleniyor. Mersin’in simgelerinden 100 yaşına kadar yaşayabilen ve boyu 30 metreye kadar uzanan palmiyelere Büyükşehir özenle bakıyor.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN