Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
OSMANİYE'DE ZEYTİN AĞACI KATLİAMI - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaTÜRKİYEOSMANİYE'DE ZEYTİN AĞACI KATLİAMI

OSMANİYE’DE ZEYTİN AĞACI KATLİAMI

Osmaniye’nin Kadirli İlçesinde 2 farklı bahçedeki yaklaşık 800 zeytin ağacı kimliği belirlenemeyen kişi yada kişiler tarafından kesildi.

Yenigün köyü Üçarmut mevkiinde  Bahçelerindeki Zeytin Ağaçlarına 5 yıl önce yine zarar verildiğini söyleyen Adil Emendağ, 2 farklı arazideki 600 adet zeytin ağacının kesildiğini ve söküldüğünü belirtti.

Sadece kendi ağaçlarına zarar verilmediğini söyleyen Emendağ ” Yenigün Köyünde 13 dönümlük alanda yaklaşık 600 zeytin ağacımın 300 tanesi geçen hafta çekilerek zarar verildi. Yeniden fidan diktim. Ancak bu haftada diktiğimiz fidanlarımız diğer zeytinler kırılmış ve çekilmiş. Bu olayın mağduru sadece ben değilim. Köyümüzde şuana kadar  Fadime Küçükköşger,Neriman Büyükeryılmaz ,Esme Büyükeryılmaz ve Suna Özlü’ye ait bahçelerdeki yaklaşık 800 ağaç kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından zarar verilmiştir. Olayla ilgili olarak jandarmaya şikayetimizi ilettik. Jandarma gerekli incelemeleri yaptı. Bunu yapanların bir an önce bulunarak cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.

KAYNAK: UNİ HABER AJANSI

GÖZDEN KAÇIRMAYIN