Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
SABANCI ÜNİVERSİTESİ'NDEN “KÜRESEL ENERJİ VE İKLİM POLİTİKALARINDA YENİ BİR DÖNEM" WEBİNARI - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaEĞİTİMSABANCI ÜNİVERSİTESİ'NDEN “KÜRESEL ENERJİ VE İKLİM POLİTİKALARINDA YENİ BİR DÖNEM" WEBİNARI

SABANCI ÜNİVERSİTESİ’NDEN “KÜRESEL ENERJİ VE İKLİM POLİTİKALARINDA YENİ BİR DÖNEM” WEBİNARI

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi’nin (IICEC) düzenlediği “Küresel Enerji ve İklim Politikalarında Yeni Bir Dönem: Yeni ABD Yönetimi Gündemi” webinarı gerçekleşti.

Açış konuşmasını Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı’nın yaptığı webinarda, Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Dr. Fatih Birol enerji ve iklim ilişkisinde küresel perspektife ilişkin çok önemli değerlendirmelerde bulundu.

Webinara Obama Başkanlığı’nda ABD 13. Enerji Bakanı olarak görev alan Prof. Ernest J. Moniz, onur konuğu olarak katıldı. ABD’deki yeni yönetimin iklim değişikliğiyle mücadele ve temiz enerji teknolojilerinde çok kapsamlı bir politika izleyeceğini söyleyen Prof. Moniz, “Net sıfır emisyon hedefine ulaşmamız için bu çok önemli bir savaş. Bizim için önemli bir eylem. Biden yönetiminde herkes güçlerini bu hedef için birleştirdi” dedi.

Webinarda konuşan Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Dr. Fatih Birol iklim değişikliği ile mücadelede küresel bir yaklaşımın öneminin, temiz enerji çözümlerinin ve inovasyonun altını çizdi; “Emisyonların sıfıra ulaşması için dünyada satılan her 2 araçtan 1’inin elektrikli olması gerekiyor” diye konuştu.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN