Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
MUÇEV SAROS'U TERK EDİYOR - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaDİĞERMUÇEV SAROS'U TERK EDİYOR

MUÇEV SAROS’U TERK EDİYOR

Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş; Saros Körfezi’nde daha önce MUÇEV (Muğla Turizm Çevre Vakfı / Turizm ve Ticaret Limited Şirketi) tarafından kiralanan 9 alanın, MUÇEV’den alınarak, Edirne Çevre Vakfı’na tahsis edildiğini belirtti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum‘un önceki hafta gerçekleştirdiği Edirne ziyaretinde, Vali Ekrem Canalp tarafından bölgenin taleplerinin kendisine iletildiğini kaydeden Geçmiş, atıl durumdaki Danişment Eğitim Tesisleri’nin de Edirne İl Özel İdaresi’ne tahsis edileceğini, önümüzdeki günlerde burada çalışma başlatılacağını kaydederek, şunları söyledi:

“Saros Körfezi’nde bulunan irili ufaklı 9 alan, MUÇEV’den alınarak, Edirne Çevre Vakfı’na tahsis edildi. Bu tahsisle birlikte, bölgede faaliyet gösteren MUÇEV’in sözleşmeleri iptal olmuş olacak. MUÇEV’in Saros Körfezi’yle herhangi bir ilgisi kalmayacak. Tümü Edirne Çevre Vakfı tarafından yönlendirilecek ve turizme açılacak. Saros Körfezi yeniden bölgeye kalmış olacak. Bizim taleplerimiz ve serzenişlerimiz bu yöndeydi. Bu alanlar, kamu kurumu olan Edirne Çevre Vakfı tarafından çalıştırılacak. Burada, kâr amacı değil, hizmet amacı güdülecek. İleriye yönelik çok güzel projeler var ve onlarında hayata geçeceğine inanıyorum. Saros Körfezi, Edirne ve Keşan’da yaşayan vatandaşlarımız, sahil alanlarında beklediği ve talep ettiği yaşam alanlarına kavuşacaktır.”

Sahillerde hizmetin Edirne Çevre Vakfı aracılığıyla verileceğini ifade eden Geçmiş, Vatandaşlarımızdan herhangi bir ücret alınmayacak. Sadece şezlong konuluyorsa, onunla ilgili hizmet bedeli alınacak. Orada istihdam edilecek vatandaşların en azından maaşını çıkarabilme adına bu uygulama yapılabilir. Ayrıca, Nisan ayının başında, sayın Valimizin talimatıyla temizlik, bakım ve onarım çalışmaları yapılacak” dedi.

KAYNAK: KEŞANONLİNE

GÖZDEN KAÇIRMAYIN