Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
SAMSUN HALKININ BİYOKÜTLE SANTRALİ İSYANI - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaDİĞERSAMSUN HALKININ BİYOKÜTLE SANTRALİ İSYANI

SAMSUN HALKININ BİYOKÜTLE SANTRALİ İSYANI

Samsun’un Çarşamba ilçesinde kurulan biyokütle enerji santrali ile ilgili çevre skandalları gelmeye devam ediyor. Son olarak; santralden Abdal Irmağı’na boşaltılan suyun çevreye zarar verdiği belirtiliyor.

Samsun’un Çarşamba İlçesi Eğercili Mahallesi’ne kurulan biyokütle enerji santrali, yeraltından çektiği suyun büyük bir bölümünün soğutmada kullanıldıktan sonra Abdal Irmağı’na boşaltıyor. Bu durum hem bölge halkının hem de çevrecilerden büyük tepki görüyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı ile Çarşamba Çevre ve Çiftçi Eğitim Derneği (ÇARÇED) Sözcüsü Murat Şenel, santralden ırmağa su boşaltılmasının bir çevre felaketi olduğuna dikkat çekti.

İdari mahkemenin yürütmeyi durdurma kararını ivedilikle vermesi gerektiğini ifade eden Avcı, çevre katliamını sonlandırmasını beklediklerini söylerken, Murat Şenel ırmağa verilen suyun balıkların yaşamına son vereceğini ve bu konuyla ilgili harekete geçtiklerini ifade etti.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN