Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
SUYUMUZU KORUMAK İÇİN SEFERBERLİK ZAMANI - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaORMAN VE SUSUYUMUZU KORUMAK İÇİN SEFERBERLİK ZAMANI

SUYUMUZU KORUMAK İÇİN SEFERBERLİK ZAMANI

Bu Pazartesi, Dünya Su Günü. Su, gezegenimizdeki yaşamın kaynağı, doğanın en güzel hediyesi. O olmazsa, yaşam olmaz. Fakat kuraklık evimizde!

Ülkemiz, bir ülkede kişi başına düşen su miktarı göz önünde bulundurularak yapılan tanımlamaya göre su fakiri olma yolunda ilerliyor. Küresel ölçekte giderek artan su talebi ve iklim değişikliğinin beraberinde getirdiği kuraklıkla birlikte su kaynaklarımız, nehirlerimiz, göllerimiz üzerindeki baskı her geçen gün şiddetleniyor. Fakat bunun önüne geçmek elimizde! 

Musluğumuzdan akan ve kolayca erişilebilir sandığımız suyun kaynağı nehirlerdir. Su, evlerimize gelene kadar zorlu süreçler geçiriyor. WWF Türkiye, suyun ancak doğayı korursak bize ulaşabilecek bir kaynak olduğunu gözlemleyebileceğimiz ve Büyük Menderes Nehri’nin yolculuğuna, kaynağından denize döküldüğü yere kadar eşlik edebileceğimiz, ülkemizin ilk “sanal” nehir havzası yolculuğu ile ilgili bir kısa film hazırladı.

Suyumuzu ve suyumuzun asıl kaynağı olan göllerimizi, nehirlerimizi, sulak alanlarımızı koruyamazsak çok yakın gelecekte su kıtlığı ile yüzleşeceğiz. Şimdi suyumuz için seferberlik zamanı! 

Videoyu izlemek için tıklayın:

GÖZDEN KAÇIRMAYIN