Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
DATÇA'YA SAHİP ÇIKTILAR - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaTÜRKİYEDATÇA'YA SAHİP ÇIKTILAR

DATÇA’YA SAHİP ÇIKTILAR

Datça’da çevreciler ve vatandaşlar, Kargı Koyu’nda hazineye ait 128 dönümlük arazinin, özelleştirilerek bölgeye turistik tesis yapılmasına yönelik girişimleri protesto etti.

Eylem, Muğla’ya bağlı Datça ilçesi Cumhuriyet Meydanı’nda geniş bir katılımla gerçekleşti. Datça Demokrasi Platformu’nca düzenlenen eyleme 300’e yakın kişi katıldı. Ellerinde Datça’daki talana karşı pankartlar taşıyan vatandaşlar, sık sık “Havama, suyuma, toprağıma dokunma”, “Kargı halkındır, satılmaz”sloganı attı.

Protesto gösterisine CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni de destek verirken, polis bölgede yoğun güvenlik önlemleri aldı.

Protesto gösterisinde söz alan Datça Demokrasi Platformu Temsilcisi Melda Omay basın açıklaması yaptı. Açıklamada, imar planı değişikliğinin iptali istendi. 

Açıklamada ayrıca; eşsiz denizi ve doğal güzellikleri ile ünlü Kargı Koyu’nun, 2 bin yıllık Antik Karya Yolu’nun güzergahında yer aldığı belirtilerek, “Betona kurban edilmesini istemiyoruz” denildi.  Açıklamada ayrıca, “Mücadelemizi, bu karar, iptal edilene kadar sürdüreceğiz. Önümüzdeki dönemde imza kampanyası, hukuksal girişimler, sosyal medya kampanyaları, sokak eylemleri ve etkinliklerle bu direnişi büyüyeceğiz” ifadelerine yer verildi.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN