Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
ZEHİRLİ KİMYASALLAR ARILARI ÖLDÜRDÜ - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaDİĞERZEHİRLİ KİMYASALLAR ARILARI ÖLDÜRDÜ

ZEHİRLİ KİMYASALLAR ARILARI ÖLDÜRDÜ

Balıkesir’in Manyas ilçesinde, iki kardeşe ait arılar bir bahçe sahibine ait zehirli kimyasallar nedeniyle telef oldu. Arıların sahibi kardeşler, konuyla ilgili hukuki mücadele başlattı.

Manyas’ın Kızıksa Mahallesi’nde arıcılık yapan Ayşe ve Hatice Selvi kardeşler, bir sabah kendilerine ait binlerce arının cansız bedeniyle karşılaştı. Yapılan incelemede, arıların zehirlendikleri tespit edildi. Selvi kardeşler, geçen yıl ayni bölgede bulunan bir meyve bahçesi sahibinin ilaçlama sonrası ilaç kutularını ve ilaç atmakta kullanılan makinesini burada yıkadığını iddia ederek, arılarının çok büyük kısmının bu kimyasalların kurbanı olduğunu öne sürdü.

Arılar üzerinde analiz yapıldığını ve zehirli kimyasal tespit edildiğini belirten Selvi kardeşler, ” Arılarımızın olduğu yere 100-150 metre mesafedeki artezyenden su alarak ilaç atma makinesini yıkamışlar, ilaç kutularını oraya atmışlar. Korkuyoruz. Hakkımızı aramak ve adalet için dava açtık. Daha fazla arılarımız ölmesin” dedi.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN