Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
154 BİN YAZLIK FİDE ÜRETİCİLERE HİBE EDİLDİ - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaTARIM154 BİN YAZLIK FİDE ÜRETİCİLERE HİBE EDİLDİ

154 BİN YAZLIK FİDE ÜRETİCİLERE HİBE EDİLDİ

Bodrum Belediyesi tarımsal üretimin kesintiye uğramaması ve üretime teşvik amacıyla “2021 Yılı I.Tarımsal Hibe Programı” kapsamında yazlık fide hibe dağıtımı gerçekleştirildi.  36 bin adet domates, 51 bin adet biber, 16 bin adet patlıcan, 10 bin adet salatalık, 12 bin adet karpuz ve 9 bin adet kavun olmak üzere toplamda 154 bin adet fide, toplamda 216 üretici ile buluştu.

Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan üreticiye fide dağıtım etkinliği kapsamında yazlık ve kışlık olmak üzere toplamda 144 bin fide 186 üreticiyle buluşmuştu. Bu yıl da benzer bir uygulama hayata geçirildi.

Bodrum Belediyesi Tarım AR-GE ve Yerel Tohum Merkezi’nde düzenlenen törene Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, belediye meclis üyeleri, Karaova Bölgesi muhtarları,  üreticiler, TARKO yöneticileri ve üyeleri katıldı.

Törende konuşan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Belediye olarak bizim amacımız fide dağıtalım, domates ekelim, karpuz dikelim, patlıcan yetiştirelim değil. Burada yapmaya çalıştığımız yerel yönetimin birleştirici gücüyle, insanla toprağı tekrar buluşturmaktır. O yüzden orada yaptığımız deneme dikimlerinde, burada yaptığımız fide dağıtımlarında bizim tamamen bir vesile aracı olduğumuzu bilmenizi isterim. Biz daha fazla üreticiye ulaşmak için, daha fazla üretim yaptırabilmek için çalışıyoruz” dedi

Konuşmaların ardından üreticilerin taleplerine göre hazırlanan fideler, Başkan Aras ve Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz ile Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü yetkilileri tarafından üreticilere teslim edildi.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN