Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
DOĞASINI SAVUNAN VATANDAŞA SERT MÜDAHALE - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaDİĞERDOĞASINI SAVUNAN VATANDAŞA SERT MÜDAHALE

DOĞASINI SAVUNAN VATANDAŞA SERT MÜDAHALE

Rize’nin İkizdere ilçesinde Cengiz Holding tarafından açılmak istenilen maden ocağına karşı direnen köylüler jandarma engeliyle karılaştı. Sert bir müdahaleye maruz kalan köylüler jandarmaya “Müteahitin değil bizim askerimizsin” diye seslendi.

Cengiz İnşaat’ın Rize’nin İkizdere ilçesine bağlı İşkencedere Vadisi’nde açmak istediği taş ocağı tepkilere neden oluyor. İş makineleri bugün bir kez daha katledilmek istenen bölgedeydi. Ancak karşılarında, doğalarına sahip çıkmak isteyen köylüleri buldu.

İkizdereliler iş makinelerinin önüne geçerek, vadilerinin talan edilmesini engellemeye çalıştı. “Biz buraya ölmeye geldik. Çek askerini geri” diye jandarma komutanına seslenen köylüler geri adım atmadı. Bunun üzerine jandarma, doğası için nöbet tutan köylülere bir gazı ve copla müdahale etti.

Müdahalede 15 yaşam savunucusu gözaltına alındı. Saldırı sonrası köylü ve iş makinesinin arasına giren kolluk kuvvetlerinin koruması ile iş makinesi çalışmaya başladı.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN