Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/habercevreci/domains/cevrecihaber.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
E-TWİNNİNG PROJESİ İLE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE DİKKAT ÇEKTİLER - ÇEVRECİ HABER
Ana SayfaEĞİTİME-TWİNNİNG PROJESİ İLE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE DİKKAT ÇEKTİLER

E-TWİNNİNG PROJESİ İLE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE DİKKAT ÇEKTİLER

Meram Mehmet Münevver Kurban Anadolu Lisesi ‘nde E-Twinning projeleri devam ediyor. İklim değişikliğine dikkat çekmek ve öğrencileri bilinçlendirmek amacıyla gerçekleştirilen ‘İklim Değişiyor Sen Değişiyor musun?‘ isimli projeye farklı şehirlerden 70 öğrenci katıldı.

Konya Meram Mehmet Münevver Kurban Anadolu Lisesi coğrafya öğretmenlerinin de üyesi olduğu ‘İklim Değişiyor Sen Değişiyor musun?’ E-Twinning projesi iklim değişikliği ile ilgili web2.0 araçları kullanarak Bursa, Amasya, İstanbul ve Konya’daki 6 öğretmen ve yaklaşık 70 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi. Projede ‘İklim değişikliği nedir? İklim değişikliğinin nedenleri nelerdir? İklim değişikliği sonucunda dünyamızı neler bekliyor? Ve bizler iklim değişirken nasıl değişim göstermeliyiz?’ sorularına cevap aranıyor.

Proje kapsamında iklim değişikliği ile ilgili farkındalık oluşturabilmek için Web 2.0 araçları kullanılarak afiş, zihin haritaları, sanal panolar, Hayat İklimi adında sanal bir şiir kitabı, ağaç dikme etkinlikleri, iklim değişikliği ile ilgili e-dergi, video vb. içerikler üretildi.

Ayrıca projeye katılan öğrencilere iklim değişikliği ve doğa okuryazarlığı, güvenli internet kullanımı, Web 2.0 araçları ve kullanımı ile ilgili seminerler verildi.

GÖZDEN KAÇIRMAYIN